SALDA wprowadza nową klasyfikację filtrów zgodną z ISO 16890

Od 1 lipca 2018 roku w firmie SALDA wprowadzona zostaje nowa klasyfikacja filtrów powietrza zgodna z normą ISO 16890. Międzynarodowa norma, która zastąpiła w połowie roku normę EN 779 jest efektem dostosowywania filtrów do wytycznych i standardów jakości powietrza w zakresie zanieczyszczeń pyłowych WHO.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) od wielu lat publikuje raporty, w których określa poziomy stężenia szkodliwych substancji dla zdrowia i życia ludzi. Szczególne znaczenie w tych raportach odgrywa stężenie pyłu zawieszonego PM (ang. Particulate Matter), czyli mieszaniny stałych i ciekłych cząstek oraz substancji organicznych i nieorganicznych unoszonych przez powietrze. Nadmierne ich stężenie w powietrzu może powodować głównie choroby układu oddechowego i układu krążenia.

Nowa norma ISO 16890 bazuje na wskaźniku skuteczności filtracji w odniesieniu do klas rozmiaru cząstek stałych (PM) i oznacza ich klasyfikację: PM10 PM2,5 i PM1. Filtr zostaje klasyfikowany do jednej z grup, jeśli jego minimalna wydajność wynosi 50%.Strona główna | Produkty | DOBRA CENA | Centrum informacji | Firma | Kontakt Jesteśmy na Facebooku! Polityka prywatności i plików cookies
© 1995-2019 Lindab Sp. z o.o.
Wentylacja, klimatyzacja, systemy kondycjonowania powietrza