Strona główna Produkty Akcesoria Nagrzewnice elektryczne Sterownik nagrzewnic... 

Sterownik nagrzewnic elektrycznych EKR-6.1EKR 6.1 to mikroprocesorowy sterownik dla grzałek elektrycznych, posiadający automatyczne dopasowanie do napięcia zasilania. Może być używany z czujnikiem wbudowanym lub czujnikiem zewnętrznym. Regulator ten pulsuje (włącz/wyłącz) całą energią cieplną wytwarzaną przez nagrzewnicę zapewniając w ten sposób płynną regulację mocy.Stosunek pomiędzy czasem włączenia i wyłączenia jest zmienny w zakresie od 0 do 100% co zapewnia pełną regulację w zależności od zapotrzebowania na ciepło. Regulator przeznaczony jest tylko do regulacji nagrzewnic elektrycznych.Sposób regulacji powoduje że sterownik nie może być stosowany do silników oraz oświetlenia.Regulator EKR 6.1 nie może sterować pracą nagrzewnicy 3 fazowych, jest przeznaczony tylko dla nagrzewnic 1 lub 2 fazowych.
Regulatory spełniają wymagania norm LST EN 61010-1:2002, LST EN 55022:2000, LST EN 60730-1+A11: 2002/A16 2007 i posiadają znak CE.

Zasady regulacji
EKR 6.1 reguluje całość obciążenia On-Off. EKR 6.1 dostosowuje moc wyjściową do wymaganej mocy w sposób proporcjonalny między włączeniem (ON) a wyłączeniem OFF).
EKR 6.1 posiada detektor zaniku fazy do zabezpieczenia RFI (interferencja z częstotliwościami radiowymi).
EKR 6.1 automatycznie dopasowuje sposób regulacji do zmieniających się dynamicznie parametrów dla kontrolowanego obiektu.
Dla szybko zmieniających się temperatur powietrza zasilającego nagrzewnicę, regulator EKR 6.1 pracuje jako PID (proporcjonalno-całkujący-różniczkujący).
Dla wolno zmieniających się temperatur powietrza zasilającego nagrzewnicę, regulator EKR 6.1 pracuje jako PID (proporcjonalno-całkująco-różniczkujący).
Nastawa nocna:
Istnieje możliwość nastawy nocnej (obniżenie temperatury w zakresie 1-10°C), poprzez potencjometr, który znajduje się w EKR 6.1.
Strona główna | Produkty | DOBRA CENA | Centrum informacji | Firma | Kontakt Jesteśmy na Facebooku! Polityka prywatności i plików cookies
© 1995-2019 Lindab Sp. z o.o.
Wentylacja, klimatyzacja, systemy kondycjonowania powietrza