Strona główna Produkty Akcesoria Regulatory Sterownik nagrzewnic... 

Sterownik nagrzewnic elektrycznych EKR-15.1PEKR 15.1P jest proporcjonalnym regulatorem dla kilku stopniowych nagrzewnic elektrycznych (do pięciu stopni) z automatyczną regulacją napięcia.

EKR reguluje całość obciążenia On-Off. Stosunek pomiędzy czasem włączenia i wyłączenia jest zmienny w zakresie od 0 do 100%, co zapewnia pełną regulację w zależności od zapotrzebowania na ciepło. EKR15.1P przeznaczony jest tylko do regulacji nagrzewnic elektrycznych. Sposób regulacji powoduje, że sterownik nie może być stosowany do silników oraz oświetlenia. EKR 15.1P może regulować 3 fazowe nagrzewnice o mocy 15kW oraz ma 4 dodatkowe styki do podłączenia 4 sekcji przez styczniki o maksymalnej mocy 225kW. Pełna moc podłączona do EKR 15.1P to 240kW. Wyjście triaka regulatora EKR15.1P ma kąt fazy zerowej by zapobiec zakłóceniom radiowym. Jeżeli wyjcie triaka jest włączone dłużej niż 5 minut regulator zwiększy prąd wyjściowy przez dodatkową sekcję. Druga sekcja będzie włączona po 2 minutach jeżeli poprzednia sekcja jest włączona przez ten czas. Wszystkie sekcje są włączane w tej sam sposób by zwiększyć prąd wyjściowy. W przypadku gdy wyjście zasilania musi być zredukowane, sekcja wyłącza się po 5 minutach. Pozostałe sekcje będą wyłączane po 2 minutach by zredukować napięcie wychodzące. Dodatkowe sekcje mogą być włączane w trybie binarnym lub seryjnym (przełącznik 4). Liczba podłączonych sekcji może być wybierana mikroprzełącznikami 5,6.

Nastawa nocna: Istnieje możliwość nastawy nocnej- obniżenie temperatury w zakresie 0-10°C, poprzez potencjometr (uziemiony regulator czasowy) w EKR15.1P.
Strona główna | Produkty | DOBRA CENA | Centrum informacji | Firma | Kontakt Jesteśmy na Facebooku! Polityka prywatności i plików cookies
© 1995-2019 Lindab Sp. z o.o.
Wentylacja, klimatyzacja, systemy kondycjonowania powietrza